Samsung HCU708 Series 65" 4K Ultra Hospitality TV (HG65CU708NFXZA)
  • Powerful 4K upscaling delivers any content in up to 4K resolution
  • The multi-code remote deters potential interference from neighboring remotes or displays
Item #: 24675495Model #: HG65CU708NFXZA
  • About this product
    • WARNING: Cancer And Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Samsung HCU708 Series 65" 4K Ultra Hospitality TV (HG65CU708NFXZA) Samsung HU6000F Series 65" Hospitality 4K TV (HG65U600FNFXZA) Samsung HCU708 Series 50" 4K Ultra Hospitality TV (HG50CU708NFXZA) Samsung HCU708 43" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (HG43CU708NFXZA) Samsung The Frame 65" Smart 4K Ultra TV (QN65LS03FAFXZA)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    No reviews yet
    No reviews yet
    4.57
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Fri, May 15
    Available in my store
    No
    No
    3D Enabled
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    TV Type
    LED
    LED
    Smart
    Smart
    TV Size
    60" to 69"
    60" to 69"
    50" to 59"
    40" to 49"
    60" to 69"
    Series or Collection
    HCU708 Series
    HU6000F Series
    HCU708 Series
    Data not available
    The Frame
    True Color
    Black
    Black
    HDR Capable
    Yes
    Yes
    VESA Mounting Dimensions (mm.)
    400 x 300 mm
    200 x 200 mm
    200 x 200 mm
    400x300 mm
    Televisions Display Resolution
    3840 x 2160
    3840 x 2160
    Televisions Display Screen Size (in.)
    65
    Width in Inches
    57.1
    44
    Weight Pounds
    31-60
    31-60
    Depth in Inches
    2.4
    2.4
    Height in Inches
    32.7
    25.4
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    120 Hz