Zebra ZD6AH43-D01R01EZ ZD621 Healthcare Direct Thermal Printer, 4" Wide (300 dpi), USB, Ethernet, Serial, Wi-Fi 6, Bluetooth
  • Healthcare desktop direct thermal printer, Link-OS compatible
  • Direct Thermal Only, 300 dpi resolution
  • Measures, 5.93" H x 7.0" W x 8.7" D
New at Staples
Item #: IM1970K46Model #: ZD6AH43-D01R01EZ
  • About this product
    • IEC 60601-1 compliant healthcare power supply, US cord included
    • USB, USB Host, Ethernet, Serial, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3
    • Designed for Zebra ZD621 Healthcare Series workflows
    • 4.3" full-color LCD with 3-button interface and real-time clock
    • 2-Year manufacturer warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Zebra ZD6AH43-D01R01EZ ZD621 Healthcare Direct Thermal Printer, 4" Wide (300 dpi), USB, Ethernet, Serial, Wi-Fi 6, Bluetooth Zebra ZD4A042-D01X01EZ Direct Thermal Printers, USB/Ethernet/Wi-Fi 6/Bluetooth, Gray Zebra ZD6A042-D01F00EZ Direct Thermal POS Barcode Printer, USB/Serial/Ethernet/Bluetooth, Gray Zebra ZD6A143-301F00EZ Thermal Transfer Barcode Printer 4.75-in Wide (300 dpi) POS Receipt, USB, Ethernet , Black Zebra ZQ62-AUWB004-00 Direct Thermal Mobile Printer, Wi-Fi & Bluetooth, Black