HON Mod 36"Dia. 1" Thickness Round Table Top, Laminate, Sepia Walnut (HLPLTBL36RND.LSE1)
Over 30
  • Made of thermally fused laminate and comes in sepia walnut finish
  • This tabletop can be added to a conference table X-base to create a complete table
  • Dimensions: 1"H x 36"Dia., comes round-shaped
Item #: 24484579Model #: HONTBL36RNDLE1
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
HON Mod 48"W x 120"D 1" Thickness Rectangular Table Top, Laminate, Sepia Walnut (HLPLTBL48120RCT.LSE1)~#|#~sp123153437_sc7
  • About this product
    • Assembly required
    • Durable laminate resists scratches, spills, and stains
    • 5-year manufacturer limited warranty
    • Model Option: HLPLTBL36RND.LSE1
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes HON Mod 36"Dia. 1" Thickness Round Table Top, Laminate, Sepia Walnut (HLPLTBL36RND.LSE1) HON Mod 48"W x 120"D 1" Thickness Rectangular Table Top, Laminate, Sepia Walnut (HLPLTBL48120RCT.LSE1) HON Mod 48" Conference Table Top, Sepia Walnut (HLPLTBL48RND.LSE1) HON Mod 42" Conference Table Top, Sepia Walnut (HLPLTBL42RND.LSE1) HON Mod 36" Conference Table Top, Sepia Walnut (HLPLTBL3672RCT.LSE1)