HON Mod 48" Round Table Top, Slate Teak (HONTBL48RNDLS1)
Over 30
  • Made of thermally fused laminate in slate teak finish
  • Round tabletop dimensions: 1"H x 48"Dia.
Item #: 24466120Model #: HONTBL48RNDLS1
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
HON Mod 60" Table Top, Simply White (HONPLRW6030LP1)~#|#~sp107739397_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    There is always beauty in simplicity, but with the HON Mod desk collection, you'll also find variety and value. The contemporary design feels perfectly at home in either a private office or an open floor plan, giving it the versatility that allows you to unify your space. Choose from a selection of finishes that express your modern sense of style, or dress it up with a classic look. Whether setting up a single desk, shared workstations, or a full private office suite with storage, this collection is totally adaptable. Totally productive. Totally Mod. This 48" diameter round conference tabletop can be added to a Mod conference table X-base to create a complete table that seats up to five people. The durable laminate surface is available in a variety of attractive finish options, which allows you to match other Mod elements.
    • Durable thermally fused laminate resists scratches, spills, and stains
    • Square edges; edge thickness: 0.08"
    • 5-year manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes HON Mod 48" Round Table Top, Slate Teak (HONTBL48RNDLS1) HON Mod 60" Table Top, Simply White (HONPLRW6030LP1) HON Mod 48" Table Top, Slate Teak (HLPLRW4830.LSL1) HON Mod 72" Table Top, Slate Teak (HLPLRW7224.LSL1) HON Mod 66" Table Top, Slate Teak (HLPLRW6624.LSL1)