Offices To Go Preside 42''W Round Conference Tabletop, Gray (TDSL42R-AEL)
Over 30
  • Features laminate finish in American espresso color
  • Comfortably accommodates up to ten people
  • Overall dimensions: 29.5"H x 42"Dia.; round shape
Item #: 1025900Model #: TDSL42R-AEL
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
HON Mod 48" Table Top, Java Oak (HLPLRW4830.LJA1)~#|#~sp123621947_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    Engage in sit-down discussions on various business matters with this Offices to go round table.
    • Accented with 0.12" matching impact resistant "Super Edges"
    • Has a cross base with glides
    • Meets or exceeds ANSI/BIFMA and GREENGUARD standards
    • Assembly is required
    • 5-year manufacturer limited warranty
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Offices To Go Preside 42''W Round Conference Tabletop, Gray (TDSL42R-AEL) Offices To Go Superior 36" Table Top, American Espresso (TDSL36SQTOPAEL) Offices To Go Superior 42" Table Top, American Espresso (TDSL42SQTOPAEL) Offices To Go Superior 48" Table Top, American Espresso (SL4824TOP-AEL) Offices To Go Superior 60" Table Top, American Espresso (TDSL6030TOPAEL)