Samsung AU8000 50" UHD 4K HDR Hospitality TV (HG50AU800NFXZA)
Item #: 24675480Model #: HG50AU800NFXZA
  • About this product
    • WARNING: Cancer And Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Samsung AU8000 50" UHD 4K HDR Hospitality TV (HG50AU800NFXZA) Samsung HU8000F Series 75" 4K Smart Hospitality TV (HG75U800FNFXZA) Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA)
    Your product
    Out of Stock
    Samsung 43" Smart 4K Ultra TV (HG43BU800NFXZA)
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Fri, May 15
    Available in my store
    No
    No
    3D Enabled
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    True Color
    Black
    Black
    TV Size
    50" to 59"
    70" +
    40" to 49"
    Televisions Display Resolution
    3840 x 2160
    3840 x 2160
    TV Type
    LED
    LED
    Smart
    Televisions Display Screen Size (in.)
    Aspect Ratios
    16:9
    Weight Pounds
    5-30
    Data not available
    5-30
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    Depth in Inches
    1
    1
    Height in Inches
    25.4
    22.04
    Series or Collection
    AU8000 Series
    HU8000F Series
    Width in Inches
    44
    38
    VESA Mounting Dimensions (mm.)
    200
    200 x 200mm