Tripp Lite Single-Phase 120V Switched Power Distribution Unit, 8-Outlet, Black (PDUMH15ATNET)
Over 30
  • Single phase NEMA 5-15P 12 ft 15 A 100 - 127 V input
  • 120 V 60 Hz output
  • 8 NEMA 5-15R outlet connector
Item #: IM1L50012Model #: PDUMH15ATNET
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Tripp Lite 200 VAC, 208 VAC, 230 VAC, 240 VAC Metered Power Distribution Unit, 10-Outlet, Black (PDUMH20HV)~#|#~m000005171_sc7
No reviews yet
1
Customers bought together
Tripp Lite Single-Phase 120V Switched Power Distribution Unit, 8-Outlet, Black (PDUMH15ATNET)Tripp Lite Single-Phase 120V Switched Power Distribution Unit, 8-Outlet, Black (PDUMH15ATNET)
Tripp Lite Single-Phase 120V Switched Power Distribution Unit, 8-Outlet, Black (PDUMH15ATNET) is Your Product