Zebra CC6000 Customer Concierge Interactive Kiosk (CC6000-10-3200LCNA)
Over 30
  • Dimensions: 7.2"H x 11.6"W x 1.4"D
  • Works on Android Oreo with built-in support for the next two versions of Android (P and Q)
Item #: IM16PH574Model #: CC6000-10-3200LCNA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
No reviews yet
1
Customers bought together
Zebra CC6000 Customer Concierge Interactive Kiosk (CC6000-10-3200LCNA) is Your Product
Price for both
  • About this product
    Zebra CC6000 Customer Concierge combines the familiarity of a consumer tablet with an enterprise-class platform and features to deliver a truly unique shopping experience. The sleek 10" kiosk gives customers the best of online and in-store shopping, with all the self-service capabilities they expect - and much more. In seconds, shoppers can check in to pick up an order, find a product or pricing, look up information, call for an associate, video chat with an expert for instant answers, get personalized offers, make a purchase and much more. The CC6000 offers the latest technology advancements on a cutting-edge Android platform to take customer interaction to a whole new level today, with the future-proofing to deliver exciting new experiences tomorrow. Your IT department will find the CC6000 easier to integrate and manage thanks to Zebra's platform approach and powerful Mobility DNA suite of applications, utilities and developer tools. Put the ultimate in concierge-style service at your customers' fingertips with the CC6000.
    • Provides support for printed and electronic barcodes
    • Supports NFC
    • Features 32GB of flash storage memory and 4GB RAM
    • Contains bright 10.1" PCAP multi-touch display with 8.54" x 5.35" active area