LG LN570H 32" Smart 4K Ultra TV (32LN570HBUA)
  • 32" Screen
  • Display resolution - 3840 x 2160 (4K UHD)
  • Pro:Centric Direct hotel content management solution
Item #: 24626752Model #: 32LN570HBUA
  • About this product
    • 32" Screen
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG LN570H 32" Smart 4K Ultra TV (32LN570HBUA) Samsung HU7010F Series 50 " Smart Hospitality 4K TV (HG50U701FNFXZA) LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD) LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality
    Your product
    Out of Stock
    LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality~#|#~515650AF-F725-413D-929FF9F7B81ECDDB_sc7
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Wed, May 20
    Delivery fees may apply
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Mon, May 18
    Available in my store
    No
    No
    3D Enabled
    Televisions Display Screen Size (in.)
    TV Type
    Smart
    LED
    Smart
    Series or Collection
    LN570H
    HU7010F Series
    Smart 4K
    LG Pro Hospitality
    UL3JI
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    Televisions Display Resolution
    3840 x 2160
    3840 x 2160
    TV Size
    30" to 39"
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    40" to 49"