LG UN343H 50" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (50UN343H0UA)
  • 50" 4K Ultra display
  • Display resolution - 3,840 × 2,160 (4K UHD)
  • Smart Features: Quick Access, Simplink, Anti-theft System
Item #: 24626746Model #: 50UN343H0UA
  • About this product
    Enhance your hospitality experience with advanced content management and stunning UHD quality.
    The UN343H 50" TV delivers lifelike picture quality and vivid colors with four times the pixel accuracy of Full HD. The UN343H TV supports RS-232/TLM and the new External Control Interface (ECI) for non-LG external set-top box control and IR pass-through, providing an integrated solution with one guest remote control. USB data cloning simplifies managing multiple displays by allowing data to be copied to a USB and transferred to other displays.
    • 50" 4K Ultra display
    • 44.1" W x 25.6" H x 2.2" D
    • 2-Year limited warranty
    • FCC Certified
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG UN343H 50" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (50UN343H0UA) LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    Your product
    Out of Stock
    LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality~#|#~515650AF-F725-413D-929FF9F7B81ECDDB_sc7
    LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Tue, May 19
    Delivery fees may apply
    Available in my store
    No
    No
    3D Enabled
    TV Type
    Smart
    Smart
    Series or Collection
    LG Hospitality
    LG Pro Hospitality
    LG Pro Smart Hospitality
    UL3JI
    Smart 4K
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    TV Size
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    40" to 49"
    50" to 59"