Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500)
Over 30
New at Staples
Item #: 24682205Model #: WR55MX6500
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Westinghouse RokuTV 50” Mini-LED 4K UHD TV (WR50MX6500)~#|#~EDD305CA-E1F6-4FFD-A255253F58BA61E8_sc7
Customers bought together
Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500)~#|#~F5C0BC26-2AA6-4F36-A7E5049CFA0AB6F3_sc7Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500)~#|#~ABBED566-312B-4793-ACC917C060F96ADA_sc7
Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) is Your Product
Price for both
  • About this product
    • Safety Data Sheet
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) Westinghouse RokuTV 50” Mini-LED 4K UHD TV (WR50MX6500) Westinghouse RokuTV 40" FHD Smart TV (WSWR40FE2520) Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201) Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520)
    Your product
    Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201)~#|#~1CAAFF8A-C263-4197-A6D7E19946C2B8A8_sc7
    Reviews
    3.5
    Delivery Information
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Tue, May 19
    Available in my store
    No
    No
    Weight Pounds
    5-30
    Series or Collection
    MX Series
    MX Series
    UE Series
    HX
    UE Series
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    Width in Inches
    48.3
    3D Enabled
    VESA Mounting Dimensions (mm.)
    200 X 300
    200 x 300
    200 x 100
    100 x 100
    300 x 300
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    1080p
    720p
    True Color
    Black
    Black
    TV Size
    50" to 59"
    50" to 59"
    40" to 49"
    20" to 29"
    50" to 59"