Westinghouse RokuTV 65” Mini-LED 4K UHD TV (WR65MX6500)
New at Staples
Item #: 24682206Model #: WR65MX6500
  • About this product
    • Safety Data Sheet
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Westinghouse RokuTV 65” Mini-LED 4K UHD TV (WR65MX6500) Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) Westinghouse RokuTV 50” Mini-LED 4K UHD TV (WR50MX6500) Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520) Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201)
    Your product
    Out of Stock
    Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201)~#|#~1CAAFF8A-C263-4197-A6D7E19946C2B8A8_sc7
    Reviews
    3.5
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Thu, May 21
    Available in my store
    No
    No
    Series or Collection
    MX Series
    MX Series
    UE Series
    HX
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    3D Enabled
    Width in Inches
    56.9
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    720p
    True Color
    Black
    Black
    HDR Capable
    Yes
    Yes
    VESA Mounting Dimensions (mm.)
    400 X 400
    200 X 300
    200 x 300
    300 x 300
    100 x 100
    Televisions Display Resolution
    3840 x 2160
    3840 x 2160
    1024 x 768
    Height in Inches
    35.45
    TV Type
    LED
    LED
    TV Size
    60" to 69"
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    20" to 29"