Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520)
Over 30
New at Staples
Item #: 24682202Model #: WSWR50UE4520
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Hisense 50" Class A7 Series LCD 4K Fire TV (50A7NF)~#|#~2F37E1E1-7B83-4799-B132BB3CFACEF5AD_sc7
No reviews yet
1
Customers bought together
Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520)~#|#~64675C20-1795-4A01-825B723B47D59BE7_sc7Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520)~#|#~FA766639-3E3C-46A1-B5C638B532D2AF70_sc7
Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520) is Your Product
Price for both
  • About this product
    4K Ultra High Definition Roku TV – Optimized for an unmatched entertainment experience. Our 50 inch flat screen TV brings 4 times the pixels of a traditional HD TV. The high resolution 4K UHD display presents seamless visual details and picture clarity.
    • Safety Data Sheet
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520) Hisense 50" Class A7 Series LCD 4K Fire TV (50A7NF) Westinghouse RokuTV 40" FHD Smart TV (WSWR40FE2520) Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201)
    Your product
    Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201)~#|#~1CAAFF8A-C263-4197-A6D7E19946C2B8A8_sc7
    Reviews
    4.74
    No reviews yet
    4.77
    Delivery Information
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Wed, May 20
    Available in my store
    No
    No
    Weight Pounds
    5-30
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    3D Enabled
    Depth in Inches
    12
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    1080p
    720p
    True Color
    Black
    Black
    TV Size
    50" to 59"
    50" to 59"
    40" to 49"
    50" to 59"
    20" to 29"