Philips D-Line 50" Monitor for Digital Signage (50BDL4511D/27)
  • Bezel Width: 0.59"
  • Panel Technology: Vertical Alignment (VA)
  • Operation Hours: 24 Hours/7 Days
Item #: 24634908Model #: 50BDL4511D/27
  • About this product
    50"UHD 3840x2160 Commercial 24/7 TAA Compliant Display
    • Bezel Width: 0.59"
    • Screen Size: 49.5"
    • Display Screen Type: LCD
    • Display Resolution: 3840 x 2160
    • Backlight Technology: LED
    • Scan Format: 2160p
    • Dynamic Contrast Ratio: 500,000:1
    • Brightness: 500 Nit
    • Contains Ethernet, USB, DVI and HDMI ports
    • WARNING: Cancer and Reproductive harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Philips D-Line 50" Monitor for Digital Signage (50BDL4511D/27) Philips D-Line Professional 32" Wall Mountable Signage/Media Player for Digital Signage (32BDL4511D/27) Philips D-Line 65" Monitor for Digital Signage (65BDL4511D/27) Philips D-Line Display 43" Monitor for Digital Signage (43BDL4511D/27) Philips D-Line 98" Monitor for Digital Signage (98BDL4511D/27)