Philips D-Line Display 75" Monitor for Digital Signage (75BDL4511D/27)
  • Operation Hours: 24 Hours/7 Days
  • Number of Screens: 1
  • Screen Size: 74.5"
Item #: 24634942Model #: 75BDL4511D/27
  • About this product
    • Number of Screens: 1
    • Screen Size: 74.5"
    • Display Screen Type: LCD
    • Display Resolution: 3840 x 2160
    • Backlight Technology: LED
    • Scan Format: 2160p
    • Dynamic Contrast Ratio: 500,000:1
    • Brightness: 500 Nit
    • Ethernet: Yes
    • DVI: Yes
    • HDMI: Yes
    • DisplayPort: Yes
    • Serial: Yes
    • Number of USB 2.0 Ports: 2
    • Input Voltage: 120 V AC
    • Input Voltage: 230 V AC
    • WARNING: Cancer and Reproductive harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Philips D-Line Display 75" Monitor for Digital Signage (75BDL4511D/27) Philips D-Line 98" Monitor for Digital Signage (98BDL4511D/27) Philips D-Line Display 43" Monitor for Digital Signage (43BDL4511D/27) Philips D-Line Display 98" Monitor for Digital Signage (98BDL4650D/00) Philips D-Line Professional 32" Wall Mountable Signage/Media Player for Digital Signage (32BDL4511D/27)