SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 43" TVs, Clear (ZD-TV-AB-43)
  • Compatible with most 43” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558536Model #: ZD-TV-AB-43
  • About this product
    Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 43" TVs - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 43" TVs, Clear (ZD-TV-AB-43) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 86" TVs, Clear (TV00006) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75)
    Your product
    Out of Stock
    Delivery Information
    Data not available
    Anti-Blue
    Weight (lbs.)
    10
    Series or Collection
    Anti-Blue Light
    Anti-Blue Light
    Size Supported
    43 inch
    86 inch
    65 inch
    85 inch
    75 inch