SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 55" TVs, Clear (ZD-TV-AB-55)
  • Compatible with most 55” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558054Model #: ZD-TV-AB-55
  • About this product
    Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 55" TVs - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 55" TVs, Clear (ZD-TV-AB-55) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 86" TVs, Clear (TV00006)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    Delivery Information
    Data not available
    No
    Depth in Inches
    29
    Height in Inches
    48
    Size Supported
    55 inch
    65 inch
    75 inch
    85 inch
    86 inch