SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70)
Over 30
  • Compatible with most 70” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558432Model #: ZD-TV-AB-70
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
SaharaCase ZeroDamage Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-CL-70)~#|#~43DD3BCB-6D59-45FA-91E5FB82A5B0B491_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 77" TVs, Clear (TV00002) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 86" TVs, Clear (TV00006)
    No
    Height in Inches
    62
    Depth in Inches
    37
    Weight (lbs.)
    21
    Size Supported
    70 inch
    85 inch
    75 inch
    77 inch
    86 inch