SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 50" TVs, Clear (ZD-TV-AB-50)
  • Compatible with most 50” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558451Model #: ZD-TV-AB-50
  • About this product
    Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 50" TVs - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 50" TVs, Clear (ZD-TV-AB-50) SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 77" TVs, Clear (TV00002) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    Delivery Information
    Data not available
    No
    Weight (lbs.)
    11
    Anti-Blue
    Depth in Inches
    26
    Height in Inches
    44
    Size Supported
    50 inch
    70 inch
    75 inch
    77 inch
    85 inch