SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65)
Highlights
View all details
- Compatible with most 65” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
- Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558488Model #: ZD-TV-AB-65
No reviews yet
Customers bought together
SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65) is Your Product
No reviews yet
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65) | SaharaCase ZeroDamage 65" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-65) | SaharaCase ZeroDamage 75" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-75) | SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 86" TVs, Clear (TV00006) | SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) |
|---|---|---|---|---|---|
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Size Supported | 65 inch | 65 inch | 75 inch | 86 inch | 75 inch |