SaharaCase ZeroDamage 40" Anti-Blue Light TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-AB-40)
  • Compatible with most 40” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558317Model #: ZD-TV-AB-40
  • About this product
    ZeroDamage 40" Anti-Blue Light TV Screen Protector - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase ZeroDamage 40" Anti-Blue Light TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-AB-40) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 65" TVs, Clear (ZD-TV-AB-65) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 77" TVs, Clear (TV00002)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    Delivery Information
    Data not available
    Size Supported
    40 inch
    65 inch
    75 inch
    85 inch
    77 inch