SaharaCase ZeroDamage 32" Anti-Blue Light TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-AB-32)
  • Compatible with most 32” TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Multilayer protection - Eliminates hazardous UV spectrum and blocks harmful HEV light.
Item #: 24558325Model #: ZD-TV-AB-32
  • About this product
    ZeroDamage 32" Anti-Blue Light TV Screen Protector - Clear
    • Anti-fingerprint technology - Minimizes oil smudges on your display.
    • Heavy-duty construction - Provides protection without sacrificing the quality of the image.
    • WARNING: Reproductive harm- www.p65.warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase ZeroDamage 32" Anti-Blue Light TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-AB-32) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 75" TVs, Clear (ZD-TV-AB-75) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 77" TVs, Clear (TV00002) SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70) SaharaCase Anti-Blue Light TV Screen Protector for Most 85" TVs, Clear (TV00004)
    Your product
    Out of Stock
    Reviews
    No reviews yet
    No reviews yet
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery
    Free delivery
    Available in my store
    No
    No
    True Color
    Anti-Blue
    Anti-Blue
    Clear
    Clear
    Height in Inches
    29
    Series or Collection
    Anti-Blue Light
    Anti-Blue Light
    Weight (lbs.)
    6
    Size Supported
    32 inch
    75 inch
    77 inch
    70 inch
    85 inch