SaharaCase ZeroDamage 50" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-50)
  • Compatible with most 50 inch TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Heavy-duty construction - Ensures durability.
Item #: 24558390Model #: ZD-TV-CL-50
  • About this product
    ZeroDamage 50" TV Screen Protector - Clear
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase ZeroDamage 50" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-50) SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70) SaharaCase ZeroDamage 77" TV Screen Protector, Clear (TV00001) SaharaCase ZeroDamage 86" TV Screen Protector, Clear (TV00005) SaharaCase ZeroDamage 85" TV Screen Protector, Clear (TV00003)
    Your product
    Out of Stock
    Delivery Information
    Data not available
    No
    Weight (lbs.)
    10
    True Color
    Clear
    Clear
    Depth in Inches
    26
    Height in Inches
    44
    Size Supported
    50 inch
    70 inch
    77 inch
    86 inch
    85 inch