SaharaCase ZeroDamage Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-CL-70)
Over 30
  • Compatible with most 70 inch TVs - Including Samsung LED, LG QLED, Insignia, VIZIO, Sony, TCL, Toshiba, Sharp, Westinghouse and more.
  • Heavy-duty construction - Ensures durability.
Item #: 24558550Model #: ZD-TV-CL-70
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70)~#|#~877478C8-9C29-4709-ADE9A38C9B581377_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    Product specifications table
    Attributes SaharaCase ZeroDamage Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-CL-70) SaharaCase ZeroDamage Anti-Blue Light Screen Protector for Most 70" TVs, Clear (ZD-TV-AB-70) SaharaCase ZeroDamage 75" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-75) SaharaCase ZeroDamage 65" TV Screen Protector, Clear (ZD-TV-CL-65) SaharaCase ZeroDamage 77" TV Screen Protector, Clear (TV00001)
    No
    Height in Inches
    62
    Depth in Inches
    37
    Weight (lbs.)
    21
    True Color
    Clear
    Clear
    Size Supported
    70 inch
    70 inch
    75 inch
    65 inch
    77 inch