Samsung The Frame LS03D 50” Smart QLED 4K UHD TV (QN50LS03DAFXZA)
Highlights
View all details
- Bring art and entertainment together with a sleek 50" display that looks like a real picture frame when not in use
Item #: IM1SE3580Model #: QN50LS03DAFXZA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Add to list
Compare similar items
| Attributes | Samsung The Frame LS03D 50” Smart QLED 4K UHD TV (QN50LS03DAFXZA) | Samsung QN70H 75" Neo QLED 4K TV (QN75QN70HAFXZA) | Samsung BEFX-H Series 85" 4K Business Pro UHD TV (BE85FX-H) | Samsung The Frame 55" Smart 4K Ultra AI Enabled TV (QN55LS03FAFXZA) | Samsung QN70H 55" Neo QLED 4K TV (QN55QN70HAFXZA) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| TV Type | Smart | Smart | Smart | Smart | Smart |
| TV HD Quality | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| TV Size | 50" to 59" | 70" + | 70" + | 50" to 59" | 50" to 59" |
| HDR Capable | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Televisions Display Screen Size (in.) | 50 | 75 | 85 | 55 | 55 |
| Aspect Ratios | 16:9 | 16:9 | 16:9 | 16:9 | 16:9 |
| Weight Pounds | 5-30 | 60+ | Data not available | 5-30 | 31-60 |
| Refresh Rate | 60 Hz | 60 Hz | Data not available | 144 Hz | 60 Hz |
| VESA Mounting Dimensions (mm.) | 200x200mm | 400 x 400 mm | Data not available | 200 × 200 mm | 200 x 200 mm |