Samsung S85F 77” Smart OLED 4K UHD AI Enabled TV (QN77S85FAEXZA)
Highlights
View all details
- With a generous 77" screen, this OLED TV is perfect for creating a home theater experience or upgrading your living room with immersive visuals
Item #: IM1SG8856Model #: QN77S85FAEXZA
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Add to list
Consider these alternatives
Page 1 of 1
No reviews yet
1
Over 30
No reviews yet
1
Over 30
TCL 85'' QM6K Series LED 4K Ultra AI Enabled TV (85QM6K) is New at Staples
TCL 85’’ QM7K Series QD-Mini LED QLED 4K UHD Smart TV with Google TV ( 85QM7K) is New at Staples
Compare similar items
| Attributes | Samsung S85F 77” Smart OLED 4K UHD AI Enabled TV (QN77S85FAEXZA) | LG UN560H 43" Smart 4K Ultra TV (43UN560H0UA) | Samsung S85F 55” Smart OLED 4K UHD AI Enabled TV (QN55S85FAFXZA) | Samsung S85F Series 83" OLED Smart 4K Ultra AI Enabled TV (QN83S85FAEXZA) | Samsung S90F 83” Smart OLED 4K UHD AI Enabled TV (QN83S90FAEXZA) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Weight Pounds | 60+ | 5-30 | 5-30 | 60+ | 60+ |
| TV Size | 70" + | 40" to 49" | 50" to 59" | 70" + | 70" + |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| TV Type | Smart | Smart | Smart | Smart | Smart |
| TV HD Quality | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra |
| Series or Collection | S85F Series | UN560H | S85F Series | S85F Series | S90F |
| Depth in Inches | 1.3 | 2.2 | 1.3 | Data not available | 1.8 |
| VESA Mounting Dimensions (mm.) | 400x300 mm | Data not available | 300x200 mm | 400 × 300 mm | 400x300 mm |
| Refresh Rate | 120 Hz | Data not available | 120 Hz | 120 Hz | 144 Hz |