Westinghouse 55″ Edgeless 4K UHD Roku TV (WR55EX4300)
Item #: 24612752Model #: WSWR55EX4300
  • About this product
    Elevate your home entertainment experience with the Westinghouse 55" Edgeless 4K UHD Roku TV. Featuring a bezel-less design for immersive viewing, this smart TV combines 4K Ultra HD clarity with the endless streaming possibilities of Roku TV. From Westinghouse.
    • Safety Data Sheet
    • WARNING: Cancer and Reproductive harm - www.P65Warnings.ca.gov
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Westinghouse 55″ Edgeless 4K UHD Roku TV (WR55EX4300) Westinghouse 50" Edgeless QLED 4K Ultra HD Roku TV (WR50QX400) Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520) Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) Westinghouse HX 24" 720p Roku Smart TV
    Your product
    Out of Stock
    Westinghouse HX 24" 720p Roku Smart TV~#|#~9D375DEB-6C6E-480A-8FA22F5DB6EC7ED9_sc7
    Reviews
    4.79
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Thu, May 21
    Free delivery by Thu, May 21
    Available in my store
    No
    No
    Weight Pounds
    5-30
    Series or Collection
    EX Series
    QX
    UE Series
    MX Series
    HX
    Refresh Rate
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    60 Hz
    Width in Inches
    48.3
    3D Enabled
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    720p
    True Color
    Black
    Black
    TV Size
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    50" to 59"
    20" to 29"