Westinghouse UX Series 50" Smart LED 4K UHD XUMO TV, Black (WX50UX4800)
Highlights
View all details
Item #: 24656242Model #: WX50UX4800
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Consider this similar product
Compare similar items
| Attributes | Westinghouse UX Series 50" Smart LED 4K UHD XUMO TV, Black (WX50UX4800) | Westinghouse UX Series 55" Smart LED 4K UHD XUMO TV, Black (WX55UX4800) | Westinghouse UX Series 43" Smart LED 4K UHD XUMO TV, Black (WX43UX4800) | Westinghouse UX Series 65" Smart LED 4K UHD XUMO TV, Black (WX65UX4800) | Westinghouse HX Series 32" 720p TV, Black (WD32HX1201) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Width in Inches | 43.7 | 48.3 | 37.7 | 56.9 | 28.8 |
| Weight Pounds | 5-30 | 5-30 | 5-30 | 31-60 | 5-30 |
| Refresh Rate | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| TV Type | Smart | Smart | Smart | Smart | LED |
| TV HD Quality | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 720p |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| TV Size | 50" to 59" | 50" to 59" | 40" to 49" | 60" to 69" | 30" to 39" |