Westinghouse RokuTV 40" FHD Smart TV (WSWR40FE2520)
Highlights
View all details
New at Staples
Item #: 24682203Model #: WR40FE2520
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Consider this similar product
Compare similar items
| Attributes | Westinghouse RokuTV 40" FHD Smart TV (WSWR40FE2520) | TCL 85’’ QM7K Series QD-Mini LED QLED 4K UHD Smart TV with Google TV ( 85QM7K) | Westinghouse RokuTV 50" 4K UHD Smart TV (WSWR50UE4520) | Westinghouse 24" LED 720p TV (WD24HX1201) | Westinghouse RokuTV 55” Mini-LED 4K UHD TV (WR55MX6500) |
|---|---|---|---|---|---|
Your product Westinghouse RokuTV 40" FHD Smart TV (WSWR40FE2520) Price is $209.99 | |||||
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Weight Pounds | 5-30 | 60+ | 5-30 | 0-5 | 5-30 |
| Refresh Rate | 60 Hz | 144 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz |
| Depth in Inches | 9.8 | 14.9 | 12 | 6.3 | 10.7 |
| HDR Capable | No | Yes | Yes | No | Yes |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| Height in Inches | 24 | 44.43 | 28 | 14.5 | 30.5 |
| TV HD Quality | 1080p | 4K Ultra | 4K Ultra | 720p | 4K Ultra |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| Width in Inches | 37.6 | 74.3 | 43.8 | 21.6 | 48.3 |
| Series or Collection | UE Series | QM7K | UE Series | HX | MX Series |
| TV Type | LED | LED | LED | LED | LED |
| TV Size | 40" to 49" | 70" + | 50" to 59" | 20" to 29" | 50" to 59" |