LUX Diploma Cover, Padded, 8 1/2" x 11, Black, 2/Pack (PDCL-85X11-DB-2)
Over 30
  • Dimensions: 8 1/2" x 11" / 216mm x 279mm
  • Pack of 2
  • Color: Black
Item #: 24294026Model #: PDCL-85X11-DB-2
2/pack
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
LUX Diploma Cover, Padded, 8 1/2" x 11, Navy Blue, 2/Pack (PDCL-85X11-NB-2)
No reviews yet
1
  • About this product
    These Diploma Covers are constructed with high quality padding and elegantly secure contents at the corners. Padded Diploma Covers in Dark Black measure 9" x 12" and are constructed to one 8 1/2" x 11" diploma. Inserts are kept in place by a slit in each of the four corners inside of the diploma holder. A professional, classic way to present your diplomas.
    • Pack of 2
    • Color: Black
    • Features: Padded Cover, Contents secured by corner slits
    • Uses: Holding Diplomas, Awards, Certificates, Documents and more!
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LUX Diploma Cover, Padded, 8 1/2" x 11, Black, 2/Pack (PDCL-85X11-DB-2) LUX Diploma Cover, Padded, 8 1/2" x 11, Navy Blue, 2/Pack (PDCL-85X11-NB-2) LUX Diploma Cover, Padded, 8 1/2" x 11, Black, 1/Pack (PDCL-85X11-DB-1) LUX Certificate Holders, 9 1/2" x 11", White Linen, 50/Pack (CH91212-WLI-50) LUX Certificate Holders, 9 1/2" x 11", White Gloss, 25/Pack (CHEL185SG1225)