Zebra Expansion Back For 10" Tablet, Black (ZBK-ET4X-10BTRYBK101)
Over 30
  • Expansion Back for 10" tablets for use with PowerPack batteries
  • Battery compartment needs to be covered with a plastic cap/plug in lieu of PowerPack battery
  • PowerPack in Expansion Back on a tablet is charged only when tablet is placed in a cradle
Item #: IM106GA26Model #: ZBK-ET4X-10BTRYBK101
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Sign in to unlock exclusive deals and picks just for you. sign in
Over 30
Consider this similar product
Zebra Expansion Back For 8" Tablet, Black (ZBK-ET4X-8BTRYBK1-01)~#|#~B4832B54-737F-4E87-8F804FC1FEE3B3BD_sc7
No reviews yet
1
  • About this product
    Expansion Back for 10" tablets for use with PowerPack batteries. Includes rotating hand strap and scanner trigger buttons.
    • May be used for ergonomics only, if necessary, for rotating handstrap and scan buttons
    • Replaces existing battery cover and screws down to back of tablet
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Zebra Expansion Back For 10" Tablet, Black (ZBK-ET4X-10BTRYBK101) Zebra Expansion Back For 8" Tablet, Black (ZBK-ET4X-8BTRYBK1-01) APC UPS Battery, Each (SYBTU1-PLP) BTI UPS Replacement Battery, Black (APCRBC157-SLA157) Eaton® 5P Rackmount UPS, 420 W
    Your product
    APC UPS Battery, Each (SYBTU1-PLP)
    Eaton® 5P Rackmount UPS, 420 W