Jfit Foam Roller, Blue, 12" (WL12HDBL)
  • 12" L - 6"
  • Solid Blue; high-density EPP foam resists bending or breaking under pressure.
  • All fitness levels.
New at Staples
Item #: 24680810Model #: WL12HDBL
  • About this product
    The Jfit Blue Foam Roller in a compact 12 inch size provides firm, reliable support that helps release muscle tension and improve flexibility during warm-ups, cooldowns, and recovery. High-density foam roller for deep-tissue massage, myofascial release, and mobility work; suitable for recovery and performance.
    • 12" L - 6"
    • All fitness levels.
    • One 12-inch high-density foam roller.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Jfit Foam Roller, Blue, 12" (WL12HDBL) GOFIT 13" Extreme Foam Roller, Black (GOFGFEFR13BLK) GoFit Fitness Kit (KITGOFFR6MB6HKR) GoFit Yoga Block (GOFGFYBGY)