Jfit Foam Roller, Purple, 24" (WL24HDPL)
  • 24" L - 6"
  • Solid Purple; built from high-density EPP foam for consistent, firm pressure.
  • All fitness levels.
New at Staples
Item #: 24680815Model #: WL24HDPL
  • About this product
    The Jfit Purple Foam Roller in a compact 24 inch size provides firm, reliable support that helps release muscle tension and improve flexibility during warm-ups, cooldowns, and recovery. High-density foam roller used for deep-tissue release and full-body muscle recovery; supports improved mobility and posture.
    • 24" L - 6"
    • All fitness levels.
    • One 24-inch high-density foam roller.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes Jfit Foam Roller, Purple, 24" (WL24HDPL) GOFIT 13" Extreme Foam Roller, Black (GOFGFEFR13BLK) GoFit Fitness Kit (KITGOFFR6MB6HKR) GoFit Yoga Starter Kit (GOFGFYOGAK)