LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Green Leather Case (F10IPGBCGREPLUS)
Highlights
View all details
- 10.1" IPS Touchscreen Display (1280x800): Enjoy vibrant visuals and responsive touch performance on a high-resolution screen.
- Android 15 Operating System: Access the latest features, apps, and security updates from Google.
Item #: 24648080Model #: F10IPGBCGREPLUS
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
1
Over 30
Add to list
Customers bought together
LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Green Leather Case (F10IPGBCGREPLUS) is Your Product
No reviews yet
Selected
Apple Magic Aluminum 11" Tablet Keyboard Case for iPad Air, Black (MGYX4LL/A) is New at Staples
Selected
Price for both
Compare similar items
| Attributes | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Green Leather Case (F10IPGBCGREPLUS) | LINSAY F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, Black Leather Case (F10IPGBLACKPLUS) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with White Leather Case (F10IPGBCWHITEPLUS) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Gamer Case (F10XIPGCGAPLUS) | Linsay F10 Series 10.1" Tablet, Wi-Fi, Octa Core, 256GB eMMC, Android 15, with Love Case (F10XIPGCLOVPLUS) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| Video Quality | 720p | 720p | 720p | 720p | 720p |
| Screen Size in Inches | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 | 10.1 |
| Tablet Model | Other | Other | Other | Other | Other |
| Type of SD Card Slot | microSD | microSD | microSD | microSD | microSD |
| Battery Life | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours | 4 to 6 hours |
| Tablet RAM | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB | 4GB |
| Tablet Weight | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. | 3 to 5.9 lbs. |
| True Color | Green | Black | White | Yellow | Pink |
| Warranty Information | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year | 1 Year |
| Tablet Screen Size | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" | 10" - 10.9" |