Samsung HU8000F Series 43" 4K Smart Hospitality TV (HG43U800FNFXZA)
Highlights
View all details
- 43" AirSlim 4K Smart Hospitality TV with LINK Cloud
Item #: 24675479Model #: HG43U800FNFXZA
No reviews yet
Free Returns
Online. In store. Always free.
Learn More
Add to list
Consider these alternatives
Page 1 of 1
No reviews yet
1
Over 30
1
Over 30
Compare similar items
| Attributes | Samsung HU8000F Series 43" 4K Smart Hospitality TV (HG43U800FNFXZA) | Samsung HU8000F Series 50" 4K Smart Hospitality TV (HG50U800FNFXZA) | Samsung HU8000F Series 75" 4K Smart Hospitality TV (HG75U800FNFXZA) | Samsung HU8000F Series 85" 4K Smart Hospitality TV (HG85U800FNFXZA) | Samsung HU8000F Series 55" 4K Smart Hospitality TV (HG55U800FNFXZA) |
|---|---|---|---|---|---|
| Reviews | |||||
| Available in my store | No | No | No | No | No |
| 3D Enabled | No | No | No | No | No |
| TV HD Quality | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra | 4K Ultra |
| TV Type | LED | LED | LED | LED | LED |
| TV Size | 40" to 49" | 50" to 59" | 70" + | 70" + | 50" to 59" |
| True Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| HDR Capable | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| Televisions Display Screen Size (in.) | 50 | 50 | 75 | 85 | 55 |
| Refresh Rate | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz | 60 Hz |