LG UM670H 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (43UM670H0UA)
  • 43" UM670H 4K UHD TV tailored for the hospitality industry
  • Display resolution - 3,840 × 2,160 (4K UHD)
Item #: 24626753Model #: 43UM670H0UA
  • About this product
    • Equipped with Pro:Idiom Digital Rights Management (DRM) technology
    • Equipped with Pro:Centric Direct hotel content management solution
    • TV with stand dimensions 38.1 x 24.5 x 11.9 in.
    • 2 Year limited warranty
    • FCC and UL Certified
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG UM670H 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (43UM670H0UA) LG UN560H 50" Smart 4K Ultra TV (50UN560H0UA) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA)