LG UM777H 75" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (75UM777H0UG)
  • 75" Smart UHD TV designed for Hospitality
  • Display resolution of 3,840 × 2,160 (4K UHD)
Item #: 24626720Model #: 75UM777H0UG
  • About this product
    The LG UM777H 75" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality features the Pro:Centric Direct hotel content management solution, which includes editing tools for easy service and IP network-based remote management. This solution allows users to customize and manage in-room TV interfaces efficiently. The latest version of Pro:Centric Direct offers IoT-based in-room control and voice control through LG Natural Language Processing (NLP).With a slim design of just 1.16 inches (29.7mm) in depth, the UM777H series seamlessly integrates into any interior, providing a modern look for guests. The TV also includes a Software-enabled Access Point (Soft AP), a "virtual" Wi-Fi feature that turns the TV into a wireless hotspot, allowing guests to connect their devices. It supports Bridge Mode, enabling administrators to manage in-room Soft AP information such as signal levels and passwords. Additionally, Digital Rights Management (DRM) technology ensures access to premium content, facilitating the rapid and broad deployment of HDTV and other high-value digital content.
    • Meets UL and FCC standards
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG UM777H 75" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (75UM777H0UG) LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD) LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA)
    Your product
    Out of Stock
    LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality~#|#~515650AF-F725-413D-929FF9F7B81ECDDB_sc7
    LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Wed, May 20
    Free delivery by Mon, May 18
    Delivery fees may apply
    Free delivery by Wed, May 20
    Available in my store
    No
    No
    Weight Pounds
    60+
    TV Size
    70" +
    50" to 59"
    40" to 49"
    50" to 59"
    50" to 59"