LG UN570H 43" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (43UN570H0UA)
  • 43" 4K Ultra display
  • Display resolution - 3,840 × 2,160 (4K UHD)
  • Featuring Pro:Centric Direct hotel content management solution
Item #: 24626750Model #: 43UN570H0UA
  • About this product
    The LG UN570H 65" Smart 4K Ultra TV for Hospitality will surpass your expectations every time.
    • 43" 4K Ultra display
    • Equipped with Pro:Idiom Digital Rights Management (DRM) technology
    • 38.1" W x 22.2" H x 2.2" D
    • 2-Year limited warranty
    • FCC Certified
    • WARNING: Cancer and Reproductive Harm –www.P65Warnings.ca.gov.
    Compare similar items
    Product specifications table
    Attributes LG UN570H 43" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (43UN570H0UA) LG UN570H 55" Smart 4K Ultra TV for Hospitality (55UN570H0UA) LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality LG UN777H 50" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality (50UM777H0UA) LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    Your product
    Out of Stock
    LG UL3J 43" Smart 4K Ultra HD TV for Hospitality~#|#~515650AF-F725-413D-929FF9F7B81ECDDB_sc7
    LG 50" Smart 4K Ultra TV (50UR640S9UD)
    Delivery Information
    Data not available
    Free delivery by Tue, May 19
    Free delivery by Mon, May 18
    Free delivery by Tue, May 19
    Delivery fees may apply
    Available in my store
    No
    No
    Depth in Inches
    2.2
    3D Enabled
    TV Type
    Smart
    Smart
    TV HD Quality
    4K Ultra
    4K Ultra
    Televisions Display Resolution
    3840 x 2160
    3840 x 2160
    Series or Collection
    LG Pro Hospitality
    LG Pro Hospitality
    UL3JI
    LG Pro Smart Hospitality
    Smart 4K
    Width in Inches
    38.1
    TV Size
    40" to 49"
    50" to 59"
    40" to 49"
    50" to 59"
    50" to 59"